Vrtni centar f***ing Kalia

Zekići traže novi dom..

Moderator/ica: Lady Stardust

Re: Vrtni centar f***ing Kalia

PostPostao/la upsy » ned tra 10, 2011 17:59 pm

Ok! Ja sutra zovem tog lika u upravi...pa bumo vidli...
upsy
Zečić
Zečić

PostPostao/la Šolina » ned tra 10, 2011 18:08 pm

ja ti posaljem br moba na pm pa mi javis razvoj situacije.... Pa cemo vidit za gajbicu, ja iman jednu manju, ma snac cemo se, samo da je ona ok....
"Lots of people talk to animals, not very many listen though, that's the problem" B.Hoff
Šolina
Zekonja
Zekonja

PostPostao/la upsy » ned tra 10, 2011 18:24 pm

Šolina je napisao/la:ja ti posaljem br moba na pm pa mi javis razvoj situacije.... Pa cemo vidit za gajbicu, ja iman jednu manju, ma snac cemo se, samo da je ona ok....

Srce si! Respect! :zeko3:
Javim ti kaj se zbiva!
upsy
Zečić
Zečić

PostPostao/la Lady Stardust » ned tra 10, 2011 22:03 pm

ne mislite li da ce na njegovo mjesto doci dva tri mala i sitna koja ce zavrsiti kao i on za mjesec dva ili jos bolje, osloboditi cete prostor da dovuku nove koje ce uvaliti za Uskrs
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Lady Stardust
Moderator
Moderator

PostPostao/la altan » ned tra 10, 2011 22:45 pm

Trebalo bi pitat misle li nabavljati nove..sad hoce li iskreno odgovorit ili uopce..
vlasnica dvije jurilice
29
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak

PostPostao/la Lady Stardust » ned tra 10, 2011 23:09 pm

naravno da ce nabavljati i sumljam da ce se nesto promijeniti u drzanju, o ovakvoj temi smo raspravljali vec sto puta
Lady Stardust
Moderator
Moderator

PostPostao/la vini » pon tra 11, 2011 7:14 am

To je krug bez kraja :ljut: . Ali teško je gladati zeku koji sada treba pomoć i ostaviti ga :sad:
Možda će neki slijedeći imati više sreće.
vini
Moderator
Moderator

PostPostao/la Šolina » pon tra 11, 2011 7:20 am

vini je napisao/la: Ali teško je gladati zeku koji sada treba pomoć i ostaviti ga :sad:

baš to :sad:
i sori sta u tom trenu ne razmisljan o temi koja se spominjala sto puta. mislila sam da mi je sad glava ladna i da mogu gledat realno nakon tjedan dana, al ocito nije....
"Lots of people talk to animals, not very many listen though, that's the problem" B.Hoff
Šolina
Zekonja
Zekonja

PostPostao/la Lady Stardust » pon tra 11, 2011 8:20 am

Sad cu vam napisati onak brutalno i istinito.
To je beskonacan proces, mozemo mi njih sve spasavati i stalno ce dolaziti novi i mali, a mi cemo ih rjesavati problema - preraslog kunica. I nece popraviti uvijete, jer ocito ne trebaju, jer smo tu mi koji cemo im skloniti s puta probleme. ALI ONI IMAJU VLASNIKA.

Da ne kazem da sa zecima iz ducana ispucavamo potencijalne udomitelje jer se svi "raznjeze". Super, spasite ga ali na nacin: e tam i tam je takav zeko, dali su ga jer je ..... nesto, uzmem ga i brinem za njega dok mu ne nadjem udomitelja. Super.

Ima jadnika po oglasima hrpa i oni STVARNO tebaju dom jer su na cesti i nemaju vlasnika vise u oglasima mjesecima a nitko se ne pita gdje su i ko se za njih brine dok se ne udome.

Spasite Patrica to je hitna situacija, i spasite Zagija koji je izbacen na cestu a nitko nije ni komentar napisao a oglas je otvoren 60 puta , spasite njih oni nemaju kamo!

Spasite i tog jadnika (da se razumijemo, nemam nis protiv) iz ducana ali onda odradite posao od pocetka do kraja.
Lady Stardust
Moderator
Moderator

PostPostao/la upsy » pon tra 11, 2011 9:05 am

Lady Stardust, razumijem i poštujem tvoj stav.
Ima puno istine u tome kaj veliš. Možda mi je razum zaslijepljen ponekad, no ne vidim veliku razliku između životinje bačene na cestu i zatočeništva u nehumanim uvjetima. Ni dobro ni ovak, ni onak.
Povremeno odlazim u Pet Centar i Zoo City i iako nikako ne odobravam prodaju životinja u dućanima, vidim da su te životinjice u čistom, imaju uvijek hrane, vode i sijena, kućicu za skloniti se i dovoljno prostora za protegnut nogice. Nisu nikada izložene suncu, čak imaju klimatizirani prostor. Sve u svemu-nije im dobro, al im je podnošljivo-da bi reč rekla. Zagi je kod tebe i znam da mu je dobro. Danas. Onoj kunici nije danas dobro.
Dakle treba napraviti distinkciju između profesionalizma i diletantizma.
Ja kao aktivni ljubitelj životinja (ne samo po vokaciji) imam obavezu boriti se protiv diletantizma, jer je to, uostalom, jedna vrlo opasna pojava koja se duboko infiltrirala u sve segmente našega društva. To je moja građanska dužnost. Možda zalazim u temu koja se ne tiče ovog foruma, ali imajte razumjevanja.
Dakle, nikako ne mogu zažmiriti kad vidim životinju koja pati, već sam ih mnogo zbrinula bez ičije pomoći, našla im sigurne domove uključivši i svoj dom. Iako nisam aktivna na ovom forumu (niti ijednom drugom) ja radim i živim to što propovjedam. Kao uostalom i velika većina vas ovdje. Zato vas i doživljavam kao moralno i na neki način stručno ispravne osobe.
Slažem se da postoje prioriteti i da treba napraviti trijažu.
Btw. oni navodno neće više držati životinje, ne isplati im se. Navodno.
upsy
Zečić
Zečić

PostPostao/la zeko Simba » pon tra 11, 2011 10:31 am

Nadam se da je to istina, da neće više držati životinje. Kada su se otvarali onda su šibali reklame i sve je izgledalo "super", a na kraju ispadne ovako :ljut:
Nije prvi zeko koji će biti spašen iz nekog pet centra, ali osoba koja bude išla po zeku mora popričati sa nekim tko je odgovoran za te životinje u tom shopu, ne mislim na prodavača, i mora mu objasniti da je ovo iznimna situacija i da se to radi samo zato jer su odlučili da više ne drže životinje. Također im treba reći da je pravilnikom točno određeno kako trebaju izgledati nastambe za životinje i da ćemo idući put slati inspekciju, a ne ovako spašavati nedužne životinje
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator

PostPostao/la Lady Stardust » pon tra 11, 2011 13:25 pm

Budemo ga izreklamirali na Danu kunica u Lucibelli, mozda nadje dom, kao i Zagija, uzmemo ga tam

Koji vam je sad plan?
Lady Stardust
Moderator
Moderator

PostPostao/la upsy » pon tra 11, 2011 14:16 pm

Pokušavam cijeli dan dobiti odgovornu osobu, ali ne uspijevam. Ili ga stvarno nema, ili se ne želi javiti. Na kraju sam tajnici ostavila svoj broj moba da me dotični nazove. Iako nekako sumnjam da će se to dogoditi...
upsy
Zečić
Zečić

PostPostao/la Šolina » sri tra 13, 2011 6:38 am

Ima kakvih novosti?
Šolina
Zekonja
Zekonja

PostPostao/la Markic » čet svi 05, 2011 21:34 pm

Ima li ikakvih informacija o ovom zeki? Radim 500 m od Kalie, da sam znao da drze zivotinje isao bih vidjeti. Ujutro idemu Kaliu, a i znam odgovornu osobu tamo!
Markic
Zečić
Zečić

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udomljavanje i akcije spašavanja

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

HR (CRO) by Ančica Sečan