Zeko trazi curu

Zekići traže novi dom..

Moderator/ica: Lady Stardust

Zeko trazi curu

PostPostao/la bojcha » čet tra 07, 2011 12:15 pm

Ima li tko da poklanja curu u Dubrovniku :huh:
bojcha
Kunić
Kunić

Re: Zeko trazi curu

PostPostao/la vini » čet tra 07, 2011 13:11 pm

Napiši malo više o zeki. Kako živi, navike, da li je kastriran..... A možeš i koju slikicu staviti. Da li tražiš curu radi društva ili parenja?
vini
Moderator
Moderator

PostPostao/la bojcha » čet tra 07, 2011 17:07 pm

slika
By bojcha at 2011-04-07 Pa evo ga kao sto se vidi pravi pozer,nije kastriran,savrseno zdrav,star 1 god neznam zao mi ga je gledat tuznog bez ikoga svoje vrste,kupio bih mu dijevojku i sve ali nitko ne prodaje starije kunice uvijek je 2/3 mijeseca
bojcha
Kunić
Kunić

PostPostao/la bojcha » čet tra 07, 2011 17:17 pm

slika
By bojcha at 2011-04-07

eto i jedna prigodna uskrsna :wub:
nadam se da cemo naci ista barem nekog uzgajivaca
bojcha
Kunić
Kunić

PostPostao/la bojcha » čet tra 07, 2011 17:30 pm

:zekoplace:
bojcha
Kunić
Kunić

PostPostao/la altan » čet tra 07, 2011 17:43 pm

Jako je zgodan..samo trebalo bi kastrirat prije nego dobije curu
vlasnica dvije jurilice
29
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak

PostPostao/la bojcha » čet tra 07, 2011 18:09 pm

znam ja bi ih ionako pustjo neka jednom dobiju mlade
pa onda kast,ster
bojcha
Kunić
Kunić

PostPostao/la vini » čet tra 07, 2011 18:35 pm

Strpi se malo. Uskrs je blizu, a na žalost, tada počinje doba kada se kupuju kunići i mnogi od njih vrlo brzo moraju naći novi dom. Cura može biti iz bilo kojeg kraja zemlje, do sada smo svakog zeku uspjeli dovesti zdrave i vesele do svog doma :)
vini
Moderator
Moderator

PostPostao/la altan » čet tra 07, 2011 18:41 pm

bojcha je napisao/la:znam ja bi ih ionako pustjo neka jednom dobiju mlade
pa onda kast,ster

A sta ni s malim zekama? Da zecica moze sigurno imat mlade mora bit mlada od godinu dana..buduci da nisi uzgajivac ne mozes garantirat da mladi nece imat neke nasljedne bolesti i sl..
vlasnica dvije jurilice
29
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak

PostPostao/la sanjita » čet tra 07, 2011 18:48 pm

Ja sam sama vec sebi dosadna kad se javljam stalno kad je tema zeko beba u pitanju al vjeruj da to doista nije samo tako,imat ce bebe i gotovo....masa tekstova protiv toga ima na forumu koji kazu da ako se nezna gensko naslijedje buducih roditelja i roditelja tih buducih roditelja da bolje da se u to ne upusta jer bebe mogu recimo imat citav zivot probleme zdravstvene i takve stvari...pa kad pocnu rast trazit im udomitelje,pa nisi siguran kod koga idu a ako ih sve zadrzis slijedi ti kastracija muzjaka jer se ne smiju parit medjusobno braca i sestre...pa razdvajanje da ne dodje do parenja,pa novcani trosak....nije to samo tako. Osim toga kao sto veli altan,ako dobijes zenku stariju od godine dana ona je vec prestara za okot....a ako i dodje do beba,zenka moze zanijeti ponovo cim okoti pa ces ih morat razdvajati ako se i odlucis na operaciju a cemu sve to.....jedna kastracija/sterilizacija bi rijesila sve ovo nabrojano,i opcenito nagon ih vise ne muci.
slika
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak

PostPostao/la bojcha » sub tra 09, 2011 11:21 am

svaka budala zna da se braca i sestre nesmiju parit,niti razlicite vrste,zato su ti npr. englezi takvi kakvi jesu,(nedostatak dna u 19. kromosomu pa je stopa smrtnosti od raka ogromna)
govorimo o kunicima,mislim da ako ih cu vec kast/ster da bi im onda bilo lijepo omogucit da ne zive cijeli zivot kao djevci(a poznati su po sexualnom nagonu)
ZDRASTVENO:Isto kao i sto zena koja nije rodila do 30 to kasnije nece moc lako(te ce 70% kasnije dobit rak maternice) tako je i kod svakog zivog bica,dakle bilo bi dobro da ima barem jedan okot,mlade bi poklonio prijateljima koji bi ih isto htijeli a mozda 1 ili 2 ostavio
imam prostora za njih i nije mi problem ih uzdrzavat
jednostavno nemoguce je kupit kunica od 2/3 mijeseca i znat spol zato pokusavam ovako nabavit zenku
ne brini nije mi ovo ni prvi ni zadnji kunic pa donekle znam sta radim
a i morat cu te razocarat svi znamo da najvise stete za ta predivna bica dolazi upravo od uzgajivaca
bojcha
Kunić
Kunić

PostPostao/la sanjita » sub tra 09, 2011 12:13 pm

Svatko ima svoje misljenje,u ovo sa zenama necu ni ulazit lol,nisam te pitala do kad zene trebaju rodit...radi sta hoces,dala sam samo savjet jer nemaju svi kao ti tako jako puno iskustva kad dodju na forum jel. I necu nikad bit za to zbog svojih osobnih razloga kao sto si ti za to da se leglo MORA imat. Uzivaj sa zecom u svakom slucaju.
slika
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak

PostPostao/la bojcha » sub tra 09, 2011 12:19 pm

sorry ako sam previse pametovao,jednostavno svi govore da kastracija produzuje zivot,ja samo hocu rec da kod zenki cini suprotno jer zenka koja nije imala njiedan okot ima velike sanse za svakojake bolesti
bojcha
Kunić
Kunić

PostPostao/la zeko Simba » sub tra 09, 2011 16:53 pm

Kunice oboljevaju od raka maternice i ako su imale jedan okot isto u vrlo visokom postotku. Velika je zabluda to da će im biti lakše ili bolje ako imaju jedan okot. Znaš kako se kaže "jednom kao nijednom" :) što se u ovom slučaju može primjeniti. Naravno odluka je uvjek na vlasniku.
Tko kaže da se malenima od 2-3 mjeseca ne može odediti spol? Naravno da može, itekako. Samo treba znati. Može se već i mnogo ranije. Na žalost tako "veliki" kunići se ne nalaze u pet shopovima. Prije ćeš naći bebu od 3 tjedna nego 2-3 mjeseca, nažalost.
Kod kunića također nije ni tako jednostavno što se genetike tiče. Zdrastveni problemi prenose i šire od parenja u srodstvu. Mnogo nas je imalo leglo, na žalost ja vjerujem da je genetika kod mojih napravila svoje i odnijela većinu, a mama i tata nisu imali apsolutno nikakvu poveznicu :(
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator

PostPostao/la Lady Stardust » sub tra 09, 2011 17:38 pm

Tumor maternice koji je jedan od najcescih problema koji zadese kunice nema nikakve veze s okotom, moja Cooky je imala okot ali i tumor maternice (kao i neke druge kunice na forumu), isto tako nekoliko kunica imalo je tumor maternice bez okota - postotak je cca 60-80% nakon 3 godine prema literaturi.
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Lady Stardust
Moderator
Moderator

Sljedeća

Natrag na Udomljavanje i akcije spašavanja

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 8 gostiju.

HR (CRO) by Ančica Sečan