Zeko od godinu dana slijep na jedno oko :(

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Zeko od godinu dana slijep na jedno oko :(

PostPostao/la Leonarda » pet ruj 28, 2012 19:10 pm

Evo ovako,molila bih većinu vas da ovo pročita jer je bilo nekoliko slučaja s onim 'bijelim u oku' !

Večeras sam odvela zeku u veterinara.Prije dosta mjeseci primjetila sam bijelu sitnu točkicu u Mikijevoj zjenici,no nisam obraćala pozornost na to jer sam mislila da nije ništa.Sve do jednog dana kada se to 'bijelo' proširilo i ugnojilo.Od tada se sve više i više širi po oku i malo krvi pliva po njemu.Primjetila sam tada da zeko ne može vidjeti dobro hranu na podu i da je dosta traži.I eto sada sam otišla veterinaru (iako je kasno).Veterinarka je rekla da mu se oštetila rožnica i da mu je oko jako ugnojeno.Rekla je da je to od nekog uboda,vjerovatno od sjena ili neke žice.I rekla je da mu od tog oka nema spasa,bit će slijep :sad: Sada mu trebam kapati u oko Acidi borici,te mi je veterinarka predložila da dođem nakon nekog vremena na neki zahvat 'da mu se oko zatvori (zašije)' te da će mu biti tako zatverno desetak dana i da će mu se opet otvoriti.Sada me zanima vaše mišljenje,ima li smisla da ga vodim na taj zahvat? On sad može jako malo vidjeti,ali u budućnosti na to jedno oko potpuno će biti slijep.

Dakle,ako primjetite iti jednu bijelu točkicu u zekanovom oku odmah idite u veterinara,nemojte čekati jer će biti kasno.
I love my bunny! :)
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić

Re: Zeko od godinu dana slijep na jedno oko :(

PostPostao/la Lady Stardust » pet ruj 28, 2012 19:46 pm

Kod kojeg veterinara si bila?

Svakako potrazi drugo misljenje!
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Lady Stardust
Moderator
Moderator

PostPostao/la Leonarda » pet ruj 28, 2012 20:39 pm

Bila sam u veterinarskoj stanici Filipović,tu ste preporučili.

A gdje bih drugdje mogla ići?
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić

PostPostao/la Lady Stardust » pet ruj 28, 2012 22:19 pm

ne pise ti grad u profilu pa sam se pogubila ko je od kuda i di bi mogao ici vetu

ja bi svakako nazvala vetrinarski faks i malo se raspitala - to sivanje oka mi je super cudno i onak mi horror zvuci
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Lady Stardust
Moderator
Moderator

PostPostao/la Charlie » pet ruj 28, 2012 22:35 pm

To je u Splitu. Odi kod Mioča, on sad ima amb u Solinu. Ili Vanda Rauniga pa ako ne zna neka zove u Zg Bubu, dobar si je sa Ljoljom

ako je oštećena rožnica što prije nabavi Tobrex kapi (NE Maxitrol ili neke druge koje imaju kortikosteroide) i kapaj što češće, doslovno svakih 1-2h

a bilo bi dobro da kontaktiraš dr. Borošaka sa faxa-kirurgija, probaj telefonski da dogovriš da mu bar sliku pošalješ ili nešto
slika
Charlie
Moderator
Moderator

PostPostao/la Leonarda » sub ruj 29, 2012 8:50 am

I meni to šivanje horor zvuči :dry: Inače,ja sam iz Splita.

A kako se zove veterinarska stanica tog Mioča? Otići ću svakako kod njega.I nazvat ću taj fax,učinit ću bilo što samo da zeki bude bolje.

Znači da uzmem te kapi? Oćemu mu biti šta bolje od njih? Jer oko mu je stvarno jako ugnojeno. A onda hoću li mu kapati Acidi borici kako je vet. rekla ili samo te kapi koje ću kupiti?
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić

PostPostao/la Charlie » sub ruj 29, 2012 17:06 pm

ne znam kako se zove, ali je u Solinu
Tobrex je antibiotik, kupuje se u običnoj ljekarni, ali ćeš ga teško dobiti bez recepta (veterinarskog ili našeg)
slika
Charlie
Moderator
Moderator

PostPostao/la zeko Simba » pon lis 08, 2012 11:08 am

Što je na kraju sa okom ovog kunića?

Inače moje je mišljenje da je Filipovićku najbolje IZBJEGAVATI
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator

PostPostao/la ivana69 » pon kol 19, 2019 10:15 am

Nisam htjela otvarati novu temu, pošto se radi o očima ovdje ću objasniti. Kunić je star 8 god, prije tjedan dana mu je suzilo lijevo oko, malo je bilo sluzi ali ništa strašno. Bio je nagnio glavu na tu stranu. Isto popodne sam kupila čaj vidac i držala obloge, te je do navečer bilo primjetno bolje, a i mentalno je živnuo. Dva dana nakon toga kao da mu se desno oko upalilo, tj bilo je malo crvenkasto i suzno. Isto sam tretirala čajem da bi u nedjelju ujutro primjetila da ne vidi! Zjenice su mu postale sivkaste i proširene su cijelo vrijeme. Jutros smo bili kod veterinara, baterijom mu je svjetlio u oči i rekao da nema reakcije, ali ne izgleda upaljeno ni ozljeđeno tako da ne zna u čemu je problem. Ispričao je kako je nedavno imao slučaj s dva psa koji su od nekog otrovanja dobili trenutno sljepilo te su se nakon 10ak dana oporavili bez ikakvih lijekova pa nam preporučio isto. Iskreno, malo mi je bezveze samo čekati toliko dugo a ne znam što raditi, jel imao netko sličan slučaj? Čitala sam o biljkama za poboljšanje vida ali osim toga da li da mu kapam vidac i dalje, koliko dugo, da potražim drugo mišljenje...? Nadam se da će netko pročitati ovaj poduži post s obzirom da je forum slabije aktivan :zeko4:
ivana69
Kunić
Kunić

Natrag na Zdravstvene rasprave

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

HR (CRO) by Ančica Sečan