Nisam mogla ni zamisliti da bi se ovo desilo...........

Jednom ćemo opet biti skupa:(

Moderator/ica: Lady Stardust

Re: Nisam mogla ni zamisliti da bi se ovo desilo...........

PostPostao/la markiza » pon ruj 17, 2012 11:27 am

Mrvica: Pa na to sam i pomislila da je mozda najbolje da njih pozovem pa cu videti danas da ih pozovem a sto je najgore ja ovde to nista ne znam,ali snaci cu se pitacu vec nekog, al dotle moram svakako nabaviti to mleko da bi mogla da ga hranim dok se ne resi sta cemo sa njim i da vidim sta ce mi oni reci sta mi je ciniti.

Sto se mog zvekana tice on svakako nije ugrozen jer vise mu nema napolje posto je ovde sada hladno za njega i temepraturu koju je on navikao tako da se nece kretati po travi po kojoj su isli mali divlji zeko i pretpostavaljm njegova mama e a sad do sledeceg proleca nadam se da ce dvoriste biti cisto po tom pitanju posle vise meseci smrzavanja a i mi redovno kosimo travu. Seno je za mog zeku vec spremljeno i osuseno dok je bilo sunca tako da odavno ne kosimo vise travu niti je susimo za njega pa ne moze da pojede neku kojom je prosao divlji zeko. Divljeg zeku nisam prislanjala uz sebe a ruke sam naravno oprala posle ostavljanja zeke u transporter, a od onda ga nisam ni dodirivala vise, inace perem i posle drzanja mog zeke ruke :blush: a inace sto se mog zvekana tice tu uvek pazim da ja niti dodirujem druge zivotinje, tudje kucne ljubimce ili dvilje niti da koristim neke dezodoranse ili mirisljave kreme kad hocu da se igram za mojim zekom, tako da to strogo pazim.

Pahuljica_Ri: Hvala, jeste veverice su preslatke ima ovde i jedno ostrvo gde ih puno ima pa idemo nekad da ih hranimo i to uglavnom lesnicima i bademima, i one silaze sa drveca i jedu ti iz ruku, moj muz ih nekad zeza pa stisne lesnik a onda one vuku i tako se otimaju, pa im na kraju da. :P Medjutim kad se najedu nece da dolaze jer ih tu ljudi po celi dan hrane i jednom nismo imali lesnike nego kikiriki i one su dolazile i prolazile nisu htele da uzmu a i bilo je vec kasno popodne a ljudi ih hrane tu vec od jutarnjih casova, i samo vidis jedna debela veverica dotrcava i uzima i puni usta kikirikijem i sto nije vise moglo u obraze da joj stane u sapicama je uzela sve sto smo imali, i otrcala, tada sam prvi put videla debelu vevericu i mnogo je smesna :D
markiza
Super Zek
Super Zek

PostPostao/la Pahuljica_Ri » pon ruj 17, 2012 11:44 am

Ne mogu sad nažalost naći di sam čitala to, ali na njihovoj stranici imaš sve potrebne informacije kako da uspješno othraniš zečića, dok ne bude imao dovoljnu tjelesnu težinu za puštanje u prirodu. Držim fige! :zeko1:
I kod nas stalno dolaze vjeverice, jer smo također blizu šume, preslatke su!! :zeko8:
Pahuljica_Ri
Bugs Bunny
Bugs Bunny

PostPostao/la žalfija » pon ruj 17, 2012 12:40 pm

nema na čemu. dobro proući tekst, i radi po njemu. molim te zaista ne vraćaj zeku takvog malog u prirodu. on ne može sam preživjeti bez majke,a majka ga neće jel ste ga uzeli. oke ljudi često griješe i ne znaju pa ga uzmu. znam dosta ljudi koji su odhranili divlje zečeve. i to uspješno :D
žalfija
Kunić
Kunić

PostPostao/la Pahuljica_Ri » pon ruj 17, 2012 13:02 pm

žalfija je napisao/la:nema na čemu. dobro proući tekst, i radi po njemu. molim te zaista ne vraćaj zeku takvog malog u prirodu. on ne može sam preživjeti bez majke,a majka ga neće jel ste ga uzeli. oke ljudi često griješe i ne znaju pa ga uzmu. znam dosta ljudi koji su odhranili divlje zečeve. i to uspješno :D

Slažem se :zeko1:
Pahuljica_Ri
Bugs Bunny
Bugs Bunny

PostPostao/la altan » pon ruj 17, 2012 19:06 pm

vjerujem da u Finskoj ima udruga koje se mogu pobrinuti za divljeg zeku..pa nije to ko kod nas
vlasnica dvije jurilice
29
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak

PostPostao/la markiza » uto ruj 18, 2012 5:52 am

Epa ovako juce sam jurila ko muva bez glave. Niko ne zna da li postoji drustvo za zastitu zivotinja, koje pretpostavljam da postoji, ali su mi svakako rekli da oni ne preuzimaju te slucajeve nego zooloski vrt. Kad se coveku desi da mu divlja zivotinja dodje u kucu da odma pozove zooloski vrt i oni onda je preuziimaju, e sad dobro to jeste po meni ok i logicno jer su tamo strucnjaci koji godinama rade sa divljim zivotinjama i oni najbolje znaju kako ih odgajati ali naravno ako ce ga posle pustiti u divljinu. Muz mi je bacio crv sumnje :sad: kaze da ne bude da je to samo farsa a da ja kad odnesem zeku tamo da ga oni bace tigrovima kao hranu, :sad: e sad razmisljam valjda nisu takvi kreteni da to urade, otkud znam, razmisljala sam da iako ga odnesem tamo da im kazem da cu dolaziti da ga obidjem i da odlazim da vidim kako on napreduje, pa onda nece moci da mi uvale bilo kog zeku i kazu e ovo je taj sto si donela. A i nisam razumela odnosno treba da zovem da pitam zooloski vrt da li oni po preuzimanju zivotinje i odgajanju ih onda vracaju u divljinu ili bi zeko ostao u zooloskom vrtu.
Pozvacu danas i veterinarski fakultet pa cu da pitam i njih valjda oni znaju da mi daju neki savet.
Zamenu za mleko nigde nisam juce nasla ni za macice ni za kucice, a oni su mi rekli da zeko i nije tako mali koliko ja mislim i dramim i da uopste ne moram da mu dajem mleko s obzirom da jede hranu koju sam mu davala, travu, koru jabuke, sargarepu al ja sam ih zamolila bar nesto da mi daju dok ne nabavim mleko, dali su mi Critical Care i to sam mu sinoc dala, mada je sve pojeo sto smo mu od hrane ostavili. Zeko izgleda zdrav i mnogo je sladak al eto ne znam sta da radim dal da ga nosim u zooloski vrt ili da ga zadrzim kod sebe dok ne poraste pa da ga sama pustim u divljinu? :zeko10:
markiza
Super Zek
Super Zek

PostPostao/la Mrvica » uto ruj 18, 2012 7:46 am

Mislim da ces morati da uradis po sopstvenoj savesti. Mi mozemo samo izneti svoja mosljenja, ali odluka je tvoja. Ja sam licno protivnik zooloskih vrtova i mislim da je divljim zivotinjama uvek bolje u divljini (iako to nama deluje surovo ponekad) nego u zatocenistvu. Veliki broj mladih zecica je u prirodi samo hrana za grabljivce i ne prezivi cak ni do polne zrelosti. Ali oni koji uspeju u tome "opremljeni" su mehanizmima da se sto brze i sto progresivnije razmnozavaju, to svi znamo :wink: Ja znam da je lako vezai se za zivotinju i znam koliko bi meni bilo tesko da uradim "pravu stvar", ali seti se da ga niste vas dvoje pronasli, takodje je veliko pitanje da li bi preziveo. Pokusaj da ga othranis, ali kada ojaca i "stasa" mislim da bi trebalo da ga pustis da prozivi onako i onoliko koliko je priroda to odredila. A nadam se da je taj zekan sreckovic sto ste ga nasli i da ce uspeti da vam se zahvali tako sto ce imati pravu malu vojsku svojih potomaka. SRECNO :zeko3:
Mrvica
Zekonja
Zekonja

PostPostao/la markiza » uto ruj 18, 2012 8:39 am

Pa hvala na podrsci, jedino ako bi ga dala u zooloski vrt je sto racunam da su tamo strucnjaci koji bi ga negovali jer se bolje od mene razumeju ali naravno pod uslovom da ga puste u divljinu ali ako bi ostao tamo da bude zarobljen onda naravno da ga ne bih dala i ja isto razmisljam bolje je da ide u divljinu pa sta mu Bog da.
Inace moj muz kaze da mama zecica tako raznese svakog zeku na razlicito mesto i pusti ih da sami prezivljavaju i snalaze se, odnosno da iako neko od njih nedaj Boze nastrada, da nastrada jedan, da ne ode celo leglo. Zato mi je to malo cudno i sumnjam da bi mama zecica donela zeku bas u dvoriste kod ljudi a iza nas suma, tako da mislim pre da je on zalutao pa slucajno dosao kod nas.
Inace sto se vezivanja tice ja se jako brzo vezujem za zivotinje, i naravno vec sam se vezala i za ovog zeku, ali naravno znam da nekad ipak razum mora prevagnuti, a i naravno ne zelim da svog zeku dovodim u rizik. I takodje sam svesna da je divlja zivotinja ipak divlja, moze sa covekom da se stvori prijateljstvo i da se zavoli ali ipak ima svoj nagon i to je Bog i priroda uredila i tu nema nikakve polemike oko toga, to je nesto sto se prosto mora, da se divlja zivotinja vrati sumi i divljini jer je to njihovo prirodno staniste, i nikad se na drugo ne mogu navici. Ja imam stalnu grizu savesti zbog svog zeke koji je pitom i kojeg pustam napolje s proleca i leti i kad vidim koliko se raduje kad trckara po dvoristu pa mislim eto jadnicak ja sam ga zarobila a kamoli tek divlji zeko on tek pati bez sume i divljine. Ciim zovnem ove na fakultetu javljam sta su mi oni savetovali eto, inace to je Evropa ni taj j** da ne psujem zooloski vrt ne mozete da pozovete kad hocete nego samo izmedju 12-13h iako ima puno poziva vi ne stignete da se povezete sanjima, posle 13h vam se niko nece javiti osim one zvucne sekretarice i onda vise srece sledeci put i sta da se desi da je pitanje sata ukazati pomoc zivotinji - nikom nista, tako i na fakultet ne mogu da zovem kad hocu nego kad oni primaju pozive, izem ti evropu i EU, al necu da davim sad sa time. Jes da nase ex-YU drzave nemaju standard ali bar sto se tice pomoci ljudima, zivotinjama, uvek se mozes obratiti, zvati kad god mozes u toku dana, noci. Ako nesto negde nema oni ce ti reci gde mozes to naci, nabavice ti pa ce ti dati, a ovde su uzasni, ne mozes da racunas da ce ti dati obicnu informaciju a kamoli bilo kakvu pomoc da ce ti pruziti.
markiza
Super Zek
Super Zek

PostPostao/la markiza » uto ruj 18, 2012 9:47 am

Sad kad me nije slog strefio nikad nece, zvala na 500 brojeva dok su me na kraju spojili sa jednom zenom i ona mi kao kaze da ne smem da ga drzim kao ljubimca jer je to protivzakonito i mogu da dignu tuzbu protiv mene i onda sam joj objasnila da drzim ga napolju i zato sto zelim da ga vratim u sumu a i jer imam vec zeku kao kucnog ljubimca sto bi bilo opasno za njega ako bi i ovog kuci uzela. I jos mi kaze mozes doneti ga i kod nas ali posto ovde ima puno zivotinja i raznih mirisa i zvukova oni su najcesce pod stresom pa ih mi onda najcesce uspavamo :lud: i tako im zavrsimo zivot. :kmeee: :cupkoo: Kad se srusila nisam, ja kazem njoj, ja onda nema sanse da ga tu dovedem, pre cu ga i tako malog pustiti u sumu na milost i nemilost nego da vam ga dovedem tu na sigurnu smrt. Onda je ona prestala da bude zvanicna i kaze kao uzmi ga ali ga drzi napolju i daj mu hrane sto vise iz prirode, grane jabuke sa listovima, trave , listove borovnice i borovnice i sve sto ima u sumi i hrani ga ali nemoj da te komsije vide da imas zeca prijavice te policiji a i nemoj reci da sam te ja ovo savetovala jer ja onda mogu da idem u zatvor zbog toga. I ja joj kazem znate sta glup vam je zakon do bola, ajde razumem ja da ocete da sprecite da ljudi iz prirode uzimaju zivotinje za ljubimce i to mogu da razumem ali znaci sad sto ja hocu da tog zeku pripremim za sumu da udje jaci u nju i da mu dam sansu da se izbori bolje za svoj zivot nego sto moze sada kao mali to vi kaznjavate, i ona kao pa jeste glup ali kao bice promenjen bas iz tog razloga da oni koji brinu o zivotinji da bi je osposobili za dalji zivot i ukazuju joj pomoc, da nece biti kaznjavani a da ti koji ih uzimaju kuci da ce biti. I ja joj kazem onda dobro vraticu ga odma nazad u sumu jos danas, reko da vidim kako ce da reaguje, i onda ona kao pa znas eto nadam se da sam ti pomogla i dala neki savet, sta ti mislis. Ja kazem da ja zelim toj zivotinji najbolje i da je sigurno na uspavljivanje necu doneti a da cu je pre pustiti u sumu da umre onako mali i bespomocan, i onda ona kad je videla kao da sam ja resena :wink: da ga vratim, valjda joj je malo covecnosti proradilo, onda ona kao pa eto pokusaj da ga odgajis i napravi mu sto prirodnije staniste i hrani ga cime sam ti rekla, pa ako vidis da raste i da je uredu onda ga posle mozes vratiti u prirodu, ali da znas da te ja ovo nisam savetovala.
Eto sad znam uglavnom da ih njima ni u ludilu necu nositi a i nema sanse tako malog da ga u sumu saljem, hranicu ga i videcu sta mi Bog da i meni i njemu, nadam se da ce biti dobro i zdravo i da ce porasti da mogu da ga vratim u sumu, sad sam toliko besna i oni kao stite zivotinje ma da poludi covek sa njihovim zakonima. :argue: :cupkoo: :cupkoo: :cupkoo:
markiza
Super Zek
Super Zek

PostPostao/la Pahuljica_Ri » uto ruj 18, 2012 12:01 pm

Nevjerojatno je da je tako teško doć do mačjeg mlijeka, kao da se radi o ne znam čemu, kao da nema mačaka tamo... a o brizi za životinje da ne komentiram... užas! A da ti netko pošalje mlijeko odavde, bi li to dolazilo u obzir? :zeko10:
Pahuljica_Ri
Bugs Bunny
Bugs Bunny

PostPostao/la markiza » uto ruj 18, 2012 12:26 pm

Ma ima sigurno negde samo moram jos da trazim neki nemaju uopste u prodaji a ovima poslednjima sto sam bila njima je nestalo, baksuz sam znaci jos moze da se da i za kucice i za macice i njima bas oba da nemaju e pa poludela sam :cupkoo: , izgleda da slabo narucuju toga :sad: ali dok ne nadjem koristicu Critical Care i hranicu ga sa jabukovim grancicama i travom, bitno mi je samo da jede da ne odbija hranu, zamenu za mleko cu mu pod obavezno nabaviti zbog imuniteta. Nema potrebe da mi se salje, jer sigurno ga negde ima a ako ne sacekacu da ovi dobiju pa cu ici da kupim, a i ne moze se nista slati iz Srbije a verujem da je tako i u slucaju Hrvatske,Bosne,Crne gore. Ja odavde saljem i tablete i vitamine i nije problem, moja sestra meni nije mogla ama bas nista sve moraju da ocarine, zato kad sam bila sad na odmoru ja sam sve zivo pokupovala za mog zvekana za nedaj Boze.
Hvala na ponudjenoj pomoci :D :kuckuc:
markiza
Super Zek
Super Zek

PostPostao/la žalfija » uto ruj 18, 2012 15:12 pm

bas citam zamjensko macje mlijeko se moze kupiti u pet centru,kod veterinara,ili poljo apoteci. moze se naruciti i preko tarralanda http://www.tarraland.com/poticaj.html valjda sam od neke pomoci. :dry:
žalfija
Kunić
Kunić

PostPostao/la markiza » uto ruj 18, 2012 17:25 pm

Hvala puno :blush: zvala sam danas jedan pet centar pa cu sutra u njega ici da ga kupim oni imaju al kad sam ih pitala jel to za kuce ili mace ona mi rekla da je to za sve mladunce pa se nadam da je to ok? :huh:
Danas kad sam mu davala critical care lizao je spric i jeo je i bitno mi je sve jede sto mu damo ne odbija hranu pa mi to daje nadu da ce biti ok :blush: mada iskreno malo se ipak bojim oce li sve biti kako treba mislim dal ce lepo porasti i dal ce biti spreman u divljinu da ide, ja pokusavam da mu napravim sto "divljiji" prostor sa mogucnostima posto je ovde vec nocu hladno tako da ne smem bas ni da ga drzim na toj temepraturi bez ista. Evo uspela sam i da ga slikam bez blica pa da ga vidite :blush:

slika
markiza
Super Zek
Super Zek

PostPostao/la Pahuljica_Ri » uto ruj 18, 2012 17:31 pm

Jaoooo kako je presladak!! Bebica mala slatka :zeko3: :zeko3: :luv: :luv: :srce: :srce:
Dobro si ga utoplila, neće mu biti hladno. :zeko1:
Pahuljica_Ri
Bugs Bunny
Bugs Bunny

PostPostao/la markiza » uto ruj 18, 2012 17:56 pm

Pa nadam se :blush: mnogo je mali i sladak :zeko3: :zeko3: :zeko3: kao mala pufnica :zeko8: :zeko8: :zeko8:
markiza
Super Zek
Super Zek

PrethodnaSljedeća

Natrag na Najtužniji dio foruma

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

HR (CRO) by Ančica Sečan